خانه / غذاخوری / چیدمان اتاق ناهارخوری کوچک

چیدمان اتاق ناهارخوری کوچک

شاید شما هم جز کسانی باشید که دلتان می خواهد، یک فضای مناسب برای میزنهارخوریتان داشته باشید، اما کوچک بودن آپارتمان این اجازه را به شما ندهد. خبر خوب این است که با چیدمان مناسب می توانید فضایی را به قرار دادن میز نهارخوری تان اختصاص دهید. اما ایده های ما برای شما چیست؟

 1. میز گرد و نیمکت:
  یک میز کلاسیک و کوچک در کنج اتاق با نیمکتی که در ساده ترین حالت خود قرار دارد. تلفیق این دو در کنار هم می تواند در هر کنجی از خانه ی شما جاساز شود و یک جای پرت را به فضایی کاربردی تبدیل کند. به پایه نازک، ضخامت کم میز و پایه های سبک نیمکت ها دقت کنید!
  میز نهارخوری
 2. به دیوارها به شکل دیگری نگاه کنید.
  دیوارهای آپارتمان فقط جداکننده نیست! کمی دقیق تر به آنها نگاه کنید. شما می توانید با وصل کردن یک تخته تاشو به دیوار یک میزنهارخوری داشته باشید. در چنین شرایطی هر وقت که بخواهید یک میز نهارخوری دارید و هر وقت نخواهید، می توانید آن را جمع کنید. با اضافه کردن صندلی های تاشو در کنار این میز همه چیز کامل خواهد شد!
  میز نهارخوری
 3. فضای مستطیلی و کمبود جا برای صندلی!
  ممکن است فضایی داشته باشید که توانایی تبدیل شدن به اتاق نهارخوری را داشته باشد اما مستطیلی یا کشیده باشد و یا برای قرارگیری همیشگی صندلی ها جای کمی داشته باشد. خلاق باشید! راهروهای بلااستفاده را تبدیل به فضایی برای قرارگیری میز نهارخوری کنید و از صندلی های تاشو کمک بگیرید! صندلی های تاشو می توانند فضای رفت و امد را باز بگذارند و در عین حال به شکل گیری یک فضای نهارخوری کمک کنند.
  میز نهارخوری
 4. به کتابخانه یا دکور دیواری خانه خود دقیق تر نگاه کنید!
  دکورهای کنار دیوار فضاهای مناسبی برای تبدیل شدن به کاربری جدید هستند. فضای خالی روبه روی آنها این امکان را برای شما فراهم می کنند که یک فضای دنج و خصوصی برای میز نهارخوری خود داشته باشید. یک نیمکت به قسمت پایینی کتابخانه یا دکور خود اضافه کنید و میزی با تنالیته رنگی مناسب در مقابلش بگذارید. اگر این ترکیب را در کنار پنجره داشته باشید، حتما خورشید هم به زیباتر شدن فضای شما کمک خواهد کرد و روی اشتهایتان تاثیر مثبتی خواهد داشت.
  میز نهارخوری
 5. مبلمان های دو منظوره
  گاهی ممکن است مجبور شوید میزی با دو کاربری برای منزل خود داشته باشید! از این کار نترسید. تنها به گونه ای این را با هم ترکیب کنید که در عین کاربری مناسب، دسترسی مناسب را برای هر دو منظور فراهم کند. خلاق باشید و ببینید کجای خانه می توانید هم نهار بخورید و مکانی مطلوب برای انجام کارهایتان داشته باشید!
  میز نهارخوری
 6. نیمکت را جایگزین صندلی کنید!
  ممکن است میزی کوچک داشته باشید اما قرارگیری نیمکت در یک سمت به جای استفاده از یک تک صندلی می تواند چند کودک و یا چند نفر که لاغر باشند! را در خود جای دهد. نیمکت علاوه بر احساس زیبایی و متفاوت بودنی که می تواند به خانه یتان بدهد، جای بیشتری برای استفاده از میز فراهم می کند.
  میز نهارخوری
 7. یک اینه در کنار میز نهارخوری خود قرار دهید!
  ذهن افراد را گول بزنید! رفلکس آینه باعث خواهد شد فضا بزرگتر از چیزی که هست، به نظر بیاید. از این ایده قدیمی می توانید برای بزرگتر نشان دادن فضای نهارخوری خود استفاده کنید و البته با دیدن مداوم خود در آینه به درست غذا خوردن خود کمک کنید!
  میز نهارخوری 
 8. بین فضاها ارتباط به وجود بیاورید!
  ممکن است جایی برای قرارگیری میز نهارخوری وجود داشته باشد، اما فضای مناسبی نباشد! برای ایجاد یک فضای متناسب باید به هماهنگی عناصر دقت کنید. در این تصویر متریال متناسب و قرارگیری آنها کنار هم باعث تعریف یک فضا برای قرارگیری میزنهارخوری شده است. با نورپردازی مناسب می توانید تعریف فضایی خود را کامل کنید.
  میز نهارخوری
 9. گوشه های دنج خانه را پیدا کنید.
  دو نیمکت با کشوهایی برای پنهان کردن وسایل غیر ضروری! به جای جای خانه خود شبیه به یک موقعیت برای تبدیل به کاربری های مناسب نگاه کنید! ممکن است یک میز دنج با نیمکت هایی که انگار از دل دیوار بیرون آمده اند، گزینه مناسبی برای تبدیل شدن به یک اتاق نهارخوری باشند.
  میز نهارخوری
Summary
Review Date
Reviewed Item
اید های جالب توجه و کاربردی
Author Rating
5

درباره ی مینا عارفی دوست

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: