خانه / رستوران و کافی شاپ / معرفی و نقد طراحی داخلی رستوران

معرفی و نقد طراحی داخلی رستوران

معرفی و نقد طراحی داخلی رستورانی متفاوت در اکراین

شناخت و بررسی طراحی کارهای معماری مطرح در دنیا می تواند روش مناسبی باشد برای داشتن دید بهتری از درک معماری.

شرکت طراح: yod design studio
آدرس: Pid Dubom St, L’viv, Lviv Oblast, Ukraine
طراح گرافیکی:   Ilya Nepravda
مساحت: ۳۵۰ مترمربع
سال ساخت پروژه: ۲۰۱۶
عکاس:  Andrey Bezuglov

رستوران

این رستوران در سه طبقه و قلب شهر قرار دارد. در طراحی این فضا سعی بر این بوده که از طراحی کلاسیک دور شده و فضایی طراحی شود که اشخاص در آن احساس راحتی و صمیمیت داشته باشند. انتخاب متریال، بر اساس شرایط کلی شهری و فضای اطراف آن و همچنین تاکید بر روی ایجاد احساس بهاری، حس حرکت و صمیمیت در فضا انتخاب شده است. فلز، سنگ مرمر سفید و چوب بلوط متریال های اصلی استفاده شده در طراحی این رستوران است.

Untitled-2

تقسیم بندی ها این رستوران و فضاهای موجود در آن عبارتند از: سالن اصلی با آشپزخانه اپن و بار، لابی، فوت کرت و تراسی مخصوص تابستان.

در جای نمایی فضای داخلی رستوران و چیدمان فضای داخلی، در ابتدا تمامی فضاهای راحت و مناسب برای قرارگیری صندلی ها مشخص شد و سپس بهترین چیدمان و تقسیم بندی تعداد صندلی ها انجام شده است.
Untitled-3

یک آشپزخانه باز این اجازه را به مشتریان می دهد که طبخ غذا و کار آشپزها را ببینند و بنابراین احساس اعتماد بیشتری نسبت به آن رستوران پیدا خواهند کرد و این خود روشی است برای جذب مشتری بیشتر.
Untitled-4

رنگ های استفاده شده در این رستوران، پالت رنگی لایتی است. چرا که برای ایجاد حس راحتی و صمیمیتی که طراح در نظر داشته، رنگ های متعادل می توانستند او را به هدف خود برسانند. متریال ها نقشی اساسی در طراحی و رساندن مفاهیم مختلف را به عهده دارند. در این رستوران هر عنصری برای رساندن مفهومی خاص و در نظر گرفتن جزئیاتی که در این رستوران خواهد گذشت؛ طراحی شده است. نورهای به کار رفته در فضا با توجه به غذاهایی که در این فضا سرو خواهد شد دکور شده اند. مثلا در فضایی که مخصوص سرو اسپاگتی است، از چوب بلوط برای بدنه چراغ ها استفاده شده. هارمونی بین رنگ غذا و فضا می تواند تاثیر مثبتی بر روی اشتهای افراد داشته باشد.
5

با

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
انتخاب مطلبی جدید درباره طراحی رستوران
Author Rating
5

درباره ی مینا عارفی دوست

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: