خانه / طراحی ویلا / طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن

در طراحی نما، خطوط نقش مهمی را بازی میکنند. طراحی نما ویلاها و ساختمان ها با توجه به فضای اطراف، تعداد طبقات و مسایل دیگری وابسته است. بنابراین نمی توانید عکس یک ویلا را ببینید و بدون توجه به نکات مهم دیگر دست به طراحی نمای ویلای خود بزنید! در اینجا نمونه هایی از طراحی های مدرن ویلا را در اختیار شما قرار میدهیم. این ویلاها کاملا آگاهانه و با توجه به اصول معماری طراحی شده اند. به همین دلیل هم هر بیننده ای از دیدن انها احساس لذت می کند. هماهنگی نور،  متریال و حجم می تواند تعریف جالبی از یک نمای مدرن باشد.

نکات مورد توجه در طراحی ویلا های مدرن

ویلای مدرن

رنگ سفید و ساده نما، با نرده هایی که در خطوط افقی تکرار شده اند، یک ویلای آرامش بخش درست کرده اند. به خطوط افقی و عمودی بنا دقت کنید:

ویلا

نمای ساده ی این ویلا، و قرارگیری شیب تپه جلوی آن می تواند تعبیر فوق العاده ای باشد برای اینکه به راستی از فضای شهری دور شوید و در یک وضعیت راحت قرار بگیرید.

ویلا

خطوط افقی تکرارشونده در فضا، رنگ سفید غالب و دوری از تزئینات به معنای واقعی یک طراحی مدرن را ارائه داده:
ویلا

خطوط نیم دایره در درختان، سقف خانه و تپه ها تکرار شده است. هماهنگی بین استفاده از خطوط و فضا در این ساختمان به چشم میخورد. گویی که جزیی از طبیعت است.

ویلا

ترکیب سنگ، آب و دید بازی که در اطراف ساختمان وجود دارد،احساس حضور در طبیعت را چند برابرا میکند.

ویلا

دیوارهای شیشه ای که به مقدار زیاد در این ساختمان تکرار شده. به دلیل تفاوت فرهنگ در ایران کمتر میتوان از چنین طراحی استفاده کرد.
ویلا

شیشه از عناصر اصلی طراحی مدرن در ویلاهاست. ترکیب شیشه و آب در کنار تکه های سنگ و چمن می تواند یکی بودن درون ساختمان و بیرون آن را نشان دهد.
ویلا

در این ویلا نیز شبیه به چند مورد قبل از شیشه به مقدار زیاد استفاده شده. گویی هیچ دیواری بین فضای داخلی و حریم بیرون از خانه وجود ندارد. در چند عکس بعدی نیز متریال غالب شیشه است.
ویلا

ویلا

ویلا

ویلا

این ویلا بیشتر به سبک کلاسیک نزدیک است. سقف های شیروانی از دیرباز احساس حضور در فضایی روستایی و مرطوب را به انسان القا می کرده اند.

ویلا

ترکیب بتن و سیمان سفید در کنار آب و طبیعت…یک ویلای مدرن

ویلا

Summary
Review Date
Reviewed Item
توضیحات جالب و کاربردی درباره طراحی ویلاهای مدرن
Author Rating
3

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: