خانه / تجاری / طراحی مغازه

طراحی مغازه

طراحی مغازه “زمین زرد”

طراحی مغازه

معمار: استودیو طراحی tandem
محل اجرای پروژه: ملبورن، استرالیا
مدیر پروژه: Tim Hill, James Murray
معمار و طراح پروژه: Ken Nguyen
مساحت: ۱۸۰ مترمربع
سال اجرای پروژه: ۲۰۱۴
عکاس: Nic Granleese

طراحی مغازه

طراحی مغازه
معمار این پروژه درباره ی طراحی خود چه می گوید؟
“کارفرما از ما طراحی مغازه ای منحصر به رد می خواست که شبیه به گلی زرد در یک دشت باشد! و یا کشتی بادبان داری در مرکز خرید و فروش باشد. طرحی که متفاوت باشد و طراحی مغازه اش در یادها بماند!”
فروشگاه ترکیبی از عناصر و المان هایی است که هر کدام داستانی را در دل خود پنهان کرده اند و در هماهنگی کامل با یگدیگر هستند و به راستی طراحی مغازه به گونه ای است که در یاد هر مشتری خواهد ماند و چه ویژگی بهتر از این برای یک مغازه؟
بسیاری از افراد فکر میکنند همین که اجناس خوبی برای فروش داشته باشند به خودی خود باعث می شود که جذب مشتری صورت گیرد. اما همیشه فضاها حرف های مهمی برای گفتن دارند. اگر به دنبال جذب مشتری هایی که شما را نمیشناسند، باشید؛ باید طراحی مغازه به گونه ای باشد که مشتری را صدا کند! باید از آن طرف خیابان و یا میان فروشگاه های اطراف ویژگی منحصر به فردی داشته باشد که اجناس شما را بهتر به نمایش بگذارد. بیشک مغازه ای با طراحی مناسب بیشتر و بهتر می تواند این ویژگی را ایجاد کند!
طراحی مغازه

طراحی مغازه

طراحی مغازه
طناب های تابیده شده به همراه صفحات فولادی که در سراسر فروشگاه وجود دارند، در کفی با بافت خشن همگی یادآور ماشین آلات و فضای دباغ خانه است! به عبارتی معمار پروژه با توجه به جنسی که فروشگاه در حال ارائه آن می باشد به صورت مفهومی به سراغ المان هایی رفته که احساس بهتری و اصیل تری از آن را به خریدار بدهد و با غلغلک احساس نوستالوژی خریداران احساس اطمینان به خرید را در آنان بیشتر کند. در انتهای ذهن افراد این چنین خواهد بود که کدام دباغ خانه ای است که چرم اصل را ارائه ندهد؟
طراحی مغازه

طراحی مغازه

طراحی مغازه
تمامی عناصر این فروشگاه در هماهنگی با هم برای رساندن مفهومی مشترک چیده شده اند. در ابتدا شخص با پیچیدگی بصری موجود در طناب های در هم بافته شده روبه رو میشود. طناب هایی که احساس کنجکاوی را در مخاطبین زنده می کنند. پس از رسیدن به بهترین منطقه از نظر نور و روشنایی، به عبارتی روشن ترین منطقه ی فروشگاه مسیرهایی را پیش روی خود خواهد دید که هر کدام به سمتی می روند که مجموعه ای از اجناس در حال عرضه می باشد. در هر قسمت از این مسیرها مخروط هایی که به وسیله طناب های بافته شده مشخص می شود؛ موجود است. در یک سمت کفش ها، در سمتی نقاشی های خیابانی! و در سمتی دیگر فضای فروشی مزین به پوست گوسفند وجود دارد.

طراحی مغازه

طراحی مغازه

طراحی مغازه

به طور کلی نکته ای که در یک طراحی موفق کارفرما و طراح باید به آن دقت کنند، این است که باید جرات استفاده از طرح های جدید را داشته باشند. ایده های نو (مطابق با استانداردهای طراحی) می تواند موجب جذب مشتری بشود. چرا که افراد ناخوداگاه به سمت فضاهای زیباتر کشیده بشوند.
Summary
Review Date
Reviewed Item
توضیحات متناسب درباره طراحی مغازه ای موفق در ملبورن/ جدید بودن مطلب
Author Rating
5

درباره ی مینا عارفی دوست

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: