خانه / آشپزخانه / رنگ مناسب آشپزخانه

رنگ مناسب آشپزخانه

ممکن است بارها این سوال را از خود پرسیده باشید که چه رنگی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید که رنگ مناسب آشپزخانه باشد و شما را به نتیجه مطلوب برساند. آشپزخانه می تواند مقر عشق باشد… معمولا خانم ها بیشتر با این فضا سرکار دارند. به همین دلیل باید این محیط، محیطی مناسب باشد. چرا که اگر خانم خانه زمان زیادی را در آن صرف کند رنگ و فضای آشپزخانه بر روی روحیات او تاثیر خواهد گذاشت، پس جرات به خرج دهید و آشپزخانه را از رنگ سفید و قهوه ای خارج کنید. اجازه بدهید رنگ تاثیر و بازی خود را بر روی شما انجام دهد. اگر انتخاب مناسبی داشته باشید بی شک پاسخ مناسبی از انتخاب این بازی خواهید گرفت. اما رنگ مناسب برای آشپزخانه چه رنگی است؟ چقدر میتوانید در یک فضا از رنگ استفاده کنید به گونه ای که خسته کننده نشود؟ اینها نیز مسایل مهمی است که اگر پاسخ درستی داده نشود حتما به بن بست خواهید رسید. نمونه های موردی زیر مواردی هستند که از رنگ با جرات و مناسب استفاده کرده اند. در ادامه به تحلیل آنها خواهیم پرداخت.

آشپزخانه ای با رنگ آبی اقیانوسی

یک رنگ پرجرات و براق برای کف یک آشپزخانه با سقف چوبی. این ترکیب با رنگ سفیدی که در وسط قرار گرفته.
54bf3f40ef32a_-_hbx-boating-life-kitchen-mcbournie-0807-s2
رنگ آبی اقیانوسی رنگ مناسب برای آشپزخانه است. چرا که این رنگ در کف آشپزخانه می تواند سنگینی و احساس پایداری آشپزخانه را بیشتر کند. شما می توانید این رنگ را با قرمز، سفید و قهوه ای ملایمی از چوب تلفیق کنید. انگار که کف آشپزخانه یتان اقیانوسی باشد در تلفیق با شن و ماسه ای که رنگ کابینت های شماست. میتوانید از چوب های نیره نیز برای سقف استفاده کنید. به این نکته دقت کنید که اگر چنین رنگی را انتخاب میکنید شما یک رنگ از طبیعت را انتخاب کرده اید، بنابراین باید از عناصری در آشپزخانه خود استفاده کنید که متناسب با طبیعت باشد و این احساس را تشدید کند.
ocean-blue-swatch

آشپزخانه ای با رنگ سبز کلاسیک

چنین آشپزخانه ای می تواند از مد افتاده باشد. اما راحتی و صمیمیت رنگ های آن می تواند به شما احساس خوبی را منتقل کند. باید ببینید چه سبکی را می پسندید اگر چنین سبکی را دوست دارید، این آشپزخانه می تواند دلخواه شما باشد. 54c08397aa2ca_-_02-hbx-dark-brass-schoolhouse-lights-huh-1112-s2کاسه چوبی را تصور کنید که درونش چند هویچ تازه، پرتغال، سبزیجات، و بادمجان قرار دارد! آب ر اباز میکنید و درون کاسه ی چوبی می ریزد. شما با یک بازی رنگ رو به رو هستید!
استفاده از این رنگ برای کابینت ها وقتی با رنگ بادمجانی، کمی نارنجی و چوب تلفیق شوند یک معجزه در آشپزخانه خود خواهید داشت. این رنگ ها در کنار سفیدی که شبیه به آب تمام این رنگ ها را در بر گرفته و نور طبیعی و گلدان های تازه یک فضای روح بخش برای شما خواهد بود.رنگ مناسب برای آشپزخانه

آشپزخانه ای با رنگ غالب قهوه ای تیره

قهوه ای تیره رنگی است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند. اما کابینت هایی به این رنگ با شیشه هایی که روی آن قرار گرفته اند می تواند تجربه ای است که در بسیاری آشپزخانه ها دیده می شود. البته فراموش نکنید که نباید در آشپزخانه های کوچک چنین ریسکی انجام دهید. بدر نهایت با توجه به فضا باید رنگ مناسب اشپزخانه خود را انتخاب کنید.
54bf2cdc45d41_-_6-feature-shubel-0109-s2
dark-chocolate-swatch

آشپزخانه ای با رنگ آبی دلفریب

یک آشپزخانه بی شیله پیله و دوست داشتنی…
54bf3f470a2f2_-_1-kitchen-otm-main-1207-s2
بعضی رنگ ها را به راحتی می توان دوست داشت. این آبی که مقداری خاکستری در خود دارد، رنگ مهربان و ملایمی استو. گرمی چوبی که در کف استفاده شده به همراه طوسی که در فضا وجود دارد،(کمی هم سفید) یک تعریف آرام است که به راحتی می تواند جای خود را در دل شما باز کند! رنگ مناسب آشپزخانه شما می تواند همین رنگ باشد!
swedish-blue-swatch

رنگ سیمانی

اجازه ندهید که طرح کف شما را به خود مشغول کند. رنگ سیمانی یا جیوه در کنار کف طرح دار که سنگینی و اعتدال لازم را ایجاد کرده است یک تعریف نسبتا مدرن از آشپزخانه شما می تواند باشد.
mercury-kitchen
این ترکیب رنگی نه مدرن است نه کلاسیک! خاکستری، فلز، سنگ مرمر و سفید ترکیبی است برای کسانی که خیلی دلشان نمیخواهد آشپزخانه ای پر از رنگ داشته باشند! این ترکیب رنگی هیچ گاه خسته کننده نخواهد بود برای کسانی که رنگ های خنثی را می پسندند.
mercury-swatch

اشپزخانه ای به رنگ سواحل جنوبی اروپا!

سبز رنگ ملایم و مهربانی است. به راحتی با افراد مختلف ارتباط برقرار میکند و میتواند ارامش لازم را به شما بدهد.
turquoise-kitchen
این سبز به معنای واقعی یک سبزآبی دریایی است. گویی در ساحل باشید و از پشت شیشه به سبز دریا نگاه کنید. بی شک ترکیب این رنگ با رنگ شن و ماسه یعنی چوب های با رنگ های روشن و بافت دار می تواند تعریف مناسب تری از دریا را به شما بدهد. آیا رنگ مناسب آشپزخانه شما رنگ دریاست؟
turquoise-paint-swatch

آشپزخانه ای با تم رنگی خاکستری

یک آشپزخانه شرقی غربی، با تم رنگی خاکستری
54c13ade4b72f_-_hbx-gray-kitchen-chilcoat-lucas-1111-s2
این خاکستری در درون خود آبی نیز دارد. ترکیب این رنگ با رویه ای از چوب و ترکیبی از سفید..blue-gray-swatch

آشپزخانه ای به رنگ آبی اقیانوسی تیره

نقره ای منعکس شده در کاغذ دیواری آبی رنگ را می توانید در ترکیب آشپزخانه زیر ببینید.
54bf3f6b8b444_-_hbx-sheila-bridges-kitchen-0813-s2
این رنگ می تواند انعکاس نور زیادی داشته باشد. قبل از استفاده از آن در مقدار زیاد حتما روی یک دیوار یا سقف امتحان کنید تا ببینید چقدر برای نور اتاق شما مناسب است. راه های زیادی برای استفاده از این رنگ در مقادیر زیاد وجود دارد. به سراغ دریاهایی بروید که رنگ آبی انها به گونه ای است که تا کف را به خوبی نشان میدهد.deep-aqua-swatch

استفاده از سبز و سایه های آن

gallery-kitchen-1
این رنگ سبز شبیه به سیب سبزی است که در وسط یک کاسه قرار دارد. سایه های سبزی که می تواند در کنار این رنگ سبز میتواند رنگ مناسب آشپزخانه شما باشد، با چند لکه قرمز و کمی ابی اسمان…این ترکیب می تواند به شما انرژی ببخشد.avocado-swatch

یک مزرعه کلاسیک و منحصر به فرد، شبیه به یک خانه ی روستایی انگلیسی!

gallery-54bf3f6327937-hbx-kari-mccabe-kitchen-1014-s2
این رنگ یک آبی معمولی است! این ابی مقدار زیادی سبز و خاکستری در خود دارد. این رنگ یک انتخاب امن نیست اما بسیار دل انگیز است و با یک ترکیب درست همانند انچه در عکس میبینید، یک اشپزخانه حسابی خواهد شد.
blue-green-swatch

مشکی! یک آشپزخانه پرخطر

تعداد کمی از افراد به سراغ کابینت های تماما مشکی خواهند رفت. البته که نور زیاد و کف کاملا سفید این فضا از خفگی فضا جلوگیری کرده است.
54bf3f6489093_-_hbx-kitchen-of-the-year-2014-s2
سیاه خوشتیپ، محکم و بادوام است. این رنگ می تواند مرموز باشد و اشپزخانه ای را درست کند که احساس کشش و رمزالودی را در خود دارد. به نظرتان مشکی میتواند رنگ مناسب آشپزخانه شما باشد؟
54c1304f1a68c_-_02-hbx-benjamin-moore-ultra-spec-1213-s2

آشپزخانه ای به رنگ آبی محکم!

سفید در کنار چنین آبی خود را تماما نشان می دهد. این تضاد رنگی در کنار رنگ مسی که در پی آن آمده، یک تضاد انرژیک را در خود جای داده است.
54c12c26422f6_-_hbx-midnight-blue-kitchen-island-fee-0809-s2
اگرچه آبی رنگ آرامی است اما آبی کاربنی خیره کنندگی خاصی در خود دارد. استفاده از آن در یک آشپزخانه خیلی شلوغ کار منطقی به نظر نمیرسد. اما اگر این آبی نور کافی داشته باشد و سفید وطلایی یا مسی را با احتیاط قاطی آن کنید، بی شک یک آشپزخانه مناسب را خواهید داشت.
54c1304e9887c_-_01-hbx-farrow-ball-pitch-blue-1213-s2

آشپزخانه ی صورتی

این آشپزخانه بسیار ملایم و سر به زیر است! صورتی رنگ انعطاف است! انگار که هر هر غذایی بخواهید این آشپزخانه می تواند برای تان بپزد!!
gallery-1429906636-pink-kitchen-getty
صورتی یک رنگ مدرن است. کمی قهوه ای در کنار صورتی می تواند گرمای لازم را ایجاد کند. اگر خیلی ادم محکمی نیستید، و یا دلتان فضاهای فانتزی را بیشتر می پسندد، به سراغ این رنگ برای آشپزخانه تان بروید.54c1304f8d522_-_03-hbx-benjamin-moore-gypsy-rose-1213-s2

آشپزخانه ای با دشت های سبز!

یک آشپزخانه مینیمال با خطوط افقی و قهوه ا کف شبیه به تنه درختان!gallery-1429909356-sage-kitchen-0210
این سبز کمی سنتی است! صفحات میز مرمر با سبزی گسترده . مناسب برای کسانی که به طبیعت علاقمند هستند. اگر پنجره های بزرگی در آشپزخانه خود دارید می توانید از گلدان های رنگی استفاده کنید. کمی تضاد رنگی آشپرخانه شما را به شوق خواهد آورد.

آشپزخانه فلفلی

کمی فلفل قرمز در آشپزخانه شما به همراه کفی کمرنگ تر از فلفل! این ست رنگی با سفید و قهوه ای تیره به اوج خود رسیده است! البته به میزان نور هم دقت کنید. اگر نور آشپزخانه کم باشد این رنگ ها در طولانی مدت آزار دهنده خواهند شد.
54c12c2875564_-_hbx-burnt-orange-kitchen-0514-xlnیک تم رنگی گرم و پرشور! اگر رنگ های گرم را میپسندید و هیجان را دوست دارید این ترکیب رنگی شما را هرگز خسته نخواهد کرد. بک گراندی از سبز طبیعی برای این رنگ از کابینت ها می تواند فضا را به تعادل برساند.54c130510b17d_-_06-hbx-farrow-ball-charlottes-locks-1213-s2

آشپزخانه قرمز

این آشپزخانه در نگاه اول خنثی به نظر می رسد اما رگه ای از شور و حرارت قرمز در آن به خوبی خود را نشان می دهد.gallery-1429911116-red-kitchen-walls-0114
استفاده از این رنگ اگر به مقدار زیاد باشد حتما خسته کننده خواهد بود. اما اگر ان را با کمی طلایی و سفید ترکیب کنید یک ترکیب کلاسیک مناسب خواهید داشت. قرمز می تواند یک آشپزی پرهیجان را برای شما تامین کند.54c13051ede2b_-_08-hbx-glidden-red-geranium-1213-s2

آشپزخانه ای به رنگ چمن و خورشید

همچنان طبیعت را می توانید در آشپزخانه خود داشته باشید. سبز در طبیعت با قهوه ای ست می شود. بنابراین می توانید این دو را در فضای زندگی خود نیز با یکدیگر ترکیب کنید.
54c03912533a9_-_9-hbx-light-green-kitchen-island-0609-xlnالبته به یاد داشته باشید که در ترکیبات رنگی، سبز و قهوه ای می تواند گستره بزرگی را در خود جای بدهند. بنابراین برای پیدا کردن رنگ مناسب لازم است سبزها و قهوه ای های متفاوتی را با یکدیگر ترکیب کنید تا به ترکیب مناسب برسید.gallery-1462306469-yellow-green-swatch

آشپزخانه ی نیمه سفید

این رنگ به همراه کابینت های شیشه ای فضایی شبیه به آشپزخانه های روستایی انگلیس را ایجاد کرده است.gallery-1429911270-pwoder-blue-kitchen-walls-0114توجه داشته باشید که این رنگ سفید خالص نیست و در خود کمی ابی دارد. سفید خالص خیلی رنگ پریده خواهد بود. اما اگر به دنبال یک رنگ خنثی هستید و می خواهید از رنگ پرهیز کنید، این انتخاب میتواند مناسب باشد.54c1305357970_-_11-hbx-farrow-ball-pale-powder-1213-s2

آشپزخانه ای با سقف پارچه ای

سقفی بلند و طرح دار! یک انتخاب جالب از طرح و رنگ برای سقفی بلند. انگار که پارچه ای را به ان چسبانده باشند. این رنگ از طبیعت و انعکاس سقف در کف براق و مشکی یک ترکیب جالب و خواستنی است.54c039102c743_-_hbx-green-gingham-ceiling-s2این رنگ از طبیعت نیز ترکیب شده با سفید و سنگ مشکی به همراه ظرف های حصیری که رنگ انها رنگ مکمل سبز است، تعریف جالب توجهی از رنگ هاست.54c13053cdd28_-_12-hbx-pratt-lambert-dried-bay-leaf-1213-s2
ترجمه از سایت: www.housebeautiful.com

Summary
Review Date
Author Rating
5

درباره ی مینا عارفی دوست

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: