خانه / نشیمن / دکوراسیون پذیرایی کوچک

دکوراسیون پذیرایی کوچک

در بسیاری از خانه ها پذیرایی محلی است برای اینکه عصرهایی خانواده یا مهمان ها دور هم جمع می شوند و به استراحت یا گفتگو می پردازند. در بسیاری از خانه ها نیز پذیرایی جایی است که تلویزیون در آنجا قرار دارد یا در واقع جز مبلمان اصلی دکوراسیون پذیرایی، تلویزیون است. بسیاری از مردم فکر میکنند که همیشه فضای بزرگتر به معنی فضای بهتر و انتخاب بهتر است. این نظریه همیشه درست نیست! آن چیزی که اهمیت دارد این است که شما چگونه از یک فضای کوچک یا بزرگ، یک دکوراسون پذیرایی زیبا را طراحی کنید. در این تاپیک به بررسی و طراحی های دکوراسیون پذیرایی کوچک می پردازیم.
چگونه می توان در یک فضای کوچک یک پذیرایی زیبا و خواستنی داشت؟
چگونه می توان یک اتاق پذیرایی را با استفاده از حقه های معماری بزرگ تر نشان داد؟

2652053-balance-of-power-house-11may15_LucasAllen_b_426x639

هرگز این نکته را فراموش نکنید که یکی از رموز اصلی طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک این است که دکوراسیون پذیرایی کوچک تان به گونه ای باشد، که پر از وسیله نباشد! پر کردن یک فضا از وسیله های ریز و درشت باعث شلوغ شدن و کوچک به نظر رسیدن آن می شود. به عکس بالا نگاه کنید. استفاده از کمترین وسایل در عین اینکه از المان های تزئینی نیز استفاده کرده است. چنین اتاقی استفاده بهینه از فضا را مدنظر قرار داده.

2302603-house-10apr14_pr_b_426x639

مساله قابل توجه دیگر برای دکوراسیون پذیرایی کوچک، این است که باید به هارمونی رنگ ها توجه کنید. استفاده از رنگ های متضاد در یک فضای کوچک می تواند پذیرایی شما را کوچک تر نشان دهد. رنگ های تیره انتخاب خطرناکی نیست! اما رنگ های متضاد می تواند انتخاب نادرستی باشد. به رنگ بندی دکوراسیون پذیرایی کوچک بالا نگاه کنید.
در اینجا برگزیده های دکوراسیون پذیرایی های کوچک ۲۰۱۶ را به شما نشان خواهیم داد. این انتخاب ها در سایت homebnc وجود دارد.

چگونه میتوان وسایل مختلف را در یک فضا یا پذیرایی به گونه ای چید که در هماهنگی با یکدیگر باشند؟ بار دیگر به این عکس نگاه کنید. به بازی های بصری تصویر دقت کنید. تصور کنید برای اولین بار وارد این پذیرایی می شوید. وقتی می نشینید و به فضای اطراف نگاه میکنید خواهید دید که مشغولیت های چشمی شما چقدر خواهد بود. این بازی های بصری می تواند در نهایت این احساس را در شما ایجاد کند، که چقدر در فضای زیبا وخواستنی قرار دارید. در واقع هر قطعه از این پذیرایی دارای شخصیتی جداست که در هماهنگی با یکدیگر قرار دارند که توانسته کلید موفقیت و زیبایی این فضا شود.
01-eclectic-elegance-living-room-décor-homebnc
طراحی این اتاق راهی است برای صرفه جویی در پول! به دکوراسیون پذیرایی با دقت نگاه کنید. اجزای موجود در این فضا همگی ساده هستند، اما آنچه که رنگ به این اتاق داده است، رنگ دیوارهاست. گرما و زیبایی این رنگ توانسته یک پذیرایی کوچک و زیبا را ایجاد کند. 02-earthly-pleasures-small-living-room-design-homebnc
در ابن فضا بازی اصلی انجام شده روی بافت اشیا به کار رفته است. به دکوراسیون پذیرایی این تصویر یک بار دیگر نگاه کنید! جنس کتان مبلمان در کنار پوست پهن شده روی کف، پوست استفاده شده در روی صندلی ها حتی گلدان نیز همگی دارای بافت هستند! بنابراین یک فضای قابل لمس برای انسان را درست می کند.
03-recreational-activities-small-living-room-homebnc
چند نفر هستند که جرات مشکی کردن دیوار پذیرایی خود را داشته باشند؟ به طرح فرش نگاه کنید! بی شک افراد محدودی هستند که این طراحی را بپسندند و قبول کنند که در خانه ی خود چنین طراحی داشته باشند. اما فضای متفاوت دکوراسیون این پذیرایی با رنگ سیاه قالبی که پنجره بزرگی را قاب گرفته است، بی شک در یاد هر مهمانی خواهد ماند.
04-monochrome-with-color-small-living-room-design-homebnc
فراموش نکنید که در یک طراحی موفق، آنچه تاثیرگذار است پیوستگی و هم هدف بودن اجزای موجود در این طراحی است. هر کدام از این عناصر برای هدف مشخصی کنار هم گذاشته شده. درست به همین دلیل است که اگر شما بدون اطلاع از علم طراحی یکی از اجزای یک عکس را بردارید و بقیه اش را به سلیقه خودتان بچیندی، امکان اینکه به زیبایی همان عکس شود بسیار کم خواهد بود! مگر اینکه شما واقعا به روند طراحی آن وارد باشید. ترکیبات رنگی، زبری یا نرمی اجزای موجود و استفاده از وسایل تزئینی متناسب یک اصل مهم در زیبایی و بی نظیری دکوراسیون پذیرایی خانه یتان باشد.
05-the-fine-line-small-living-room-homebnc
اگر با همسر خود برای طراحی منزل هم عقیده نباشید چه میکنید؟ همسر شما تاکید دارد که از رنگ های تیره و مردانه استفاده کنید و شما عاشق ظرافت و ملاحت رنگ های روشن هستید. نظرتان درباره یک فضا که هم همسرتان دوست داشته باشد و هم شما چیست؟ شما می توانید از ترکیبات رنگی قرمز و آبی استفاده کنید. همچنین میتوانید خطوط انحنا دار را که بیشتر خطوطی زنانه است با خطوط صاف و مستطیلی با تم مردانه در هم بیامیزید و در نهایت یک دکوراسیون پذیرایی کوچک و زیبا داشته باشید. دکوراسیون پذیرایی کوچک
زمانی که در حال طراحی یک اتاق پذیرایی کوچک و یا بزرگ هستید، باید تلاشتان بر این باشد که تعادل لازم را در فضا ایجاد کنید. تعادل میتواند شامل رنگ و یا فرم های بکار رفته در فضا باشد. در این فضا بیش از هر چیز هدف نشان دادن بیشتر و بیشتر چوب های کف است.
07-wooden-wonder-idea-for-a-small-living-room-homebnc
به طراحی زنده و شاد این فضا دقت کنید؟ جالب است بدانید اگر حتی کمی پالت رنگی این دیزاین تغییر میکرد دیگر این شادابی را نداشت. مثلا اگر مبل سبز تیره تری داشت و یا اجرهای دیوار پشت مبل به این سبک نبودند، حتما از تناسبات رنگی فضا کم میشد! اگر عکس و یا مدلی از طراحی را انتخاب میکنید ، به دنبال رنگ های به کار رفته در همان فضا باشید. و یا اگر رنگی را تغییر دادید برای پیدا کردن تناسبات مناسب آن بهتر است تمام رنگ ها را تغییر دهید. یکی از روش های مناسب برای طراحی فضاهای کوچک این است که انقدر از رنگ ها و طراحی های جالب در فضای خود استفاده کنید که افراد به محض ورود جذب زیبایی دکوراسیون پذیرایی کوچک تان بشوند، و فراموش کنند که پذیرایی خانه شما کوچک است!
دکوراسیون پذیرایی کوچک
به ترکیب رنگی سفید، مشکی و توسی این فضا دقت کنید.
طراحی سرگرم کننده این فضا انقدر ذهن مهمان را مشغول خود خواهد کرد، که بی شک پس از رفتن از خانه ی شما تنها چیزی که به یاد خواهند اورد طراحی منحصر به فرد پذیرایی کوچک شما خواهد بود.
09-sunlight-and-shadow-idea-for-a-small-living-room-homebnc-682x1024@2x
آینه یکی از راهکارهایی است که برای فضاهای کوچک شبیه به معجزه است. چرا که انعکاس فضا در اینه می تواند کمکی باشد برای بزرگتر نشان دادن فضاها و این مسئله به طور ناخوداگاه از لحاظ بصری اتفاق می افتد.
10-mirror-mirror-small-living-room-design-homebnc

به طور کلی برای دکوراسیون پذیرایی های کوچک نکات ریزی وجود دارد که اگر به انها توجه کنید ممکن است دکور پذیرایی تان از خانه بزرگ نیز بهتر و قشنگ تر بشود. بنابراین اندازه خانه مایوستان نکند! بهتر این است که به فکر خلاقیت باشید! بی شک نتیجه خوبی خوهید گرفت.

درباره ی مینا عارفی دوست

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: