خانه / تجاری / دکوراسیون داخلی بوتیک

دکوراسیون داخلی بوتیک

دکوراسیون داخلی بوتیک و فروشگاه لباس در ژاپن

طراح دکوراسیون داخلی: Manabu Okanoمحل پروژه:  Saitama city

 

این فروشگاه در سال ۱۹۴۰ در طی یک بازسازی از یک خانه تبدیل به یک فروشگاه لباس شده است.  همانطور که در تصویر میبینید، در ساخت دیوارها از دو نوع متریال پنل چوب و دیوارهای سفید استفاده شده است. چوب و گچ از نظر جنس و در نتیجه میزان زبری و بافت با یکدیگر در تضاد هستند و این تضاد می تواند باعث شود که متریال ها بیشتر و بهتر خود را نشان دهند و دیده شوند. در عین حال که هر دو به عنوان بیس و رنگ خنثی عمل میکنند و تنها زمینه ای برای نمایش هر چه بهتر لباس ها را فراهم می کنند.

bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_1-1

تاکید طراح این فروشگاه بر این بوده است که احساس همزیستی با طبیعت و استفاده از چوب و گیاه به حداکثر خود برسد.
برای تاکید بیشتر این احساس طراح از حداکثر فضای ممکن برای ایجاد بازشو در ساختمان بهره برده است. پنجره هایی که در قسمت بالایی دیوار و نزدیک به سقف تعبیه شده و همچنین دهنه ای که بین دو فضا وجود دارد، هدایت نور طبیعی را، در طول روز به عهده دارد.

bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_5-1-(1)

طراح و دیزاینر این مجموعه درباره طرح خود میگوید: هدف من از طراحی دکوراسیون داخلی این فضا ایجاد احساس مثبتی از حضور در یک خانه چوبی است. به گونه ای که جو حاکم بر این مجموعه احساساتی باشد که چوب قادر به انتقال آنهاست. بی شک چنین فضایی نتیجه ای بی نظیر خواهد داشت.
دکوراسیون داخلی بوتیکاو در ادامه می گوید: هدف من این بوده که سادگی محسورکننده این متریال ها، فضاها و المان های به کار رفته در طراحی داخلی این فضا، بیینده را به خود جذب کند.
bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_8-1
در این بوتیک، درختان، چوب های افرا و المان های طبیعی کل مغازه را فرا گرفته اند و نمیتوان منکر این شد که همنشینی این فضاها در کنار نور طبیعی که داخل مغازه جریان دارد، احساسات مثبت لباس ها را افزایش میدهد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به لباس هایی که در تصویر میبینید، چنین طراحی و دیزاینی برای فروشگاهی که لباس های شب و یا مهمانی می فروشند نمیتواند دیزاین مناسبی باشد. چرا که راحتی موجود در این فضا با اجناسی که قصد فروش آن را دارید باید در هماهنگی باشد.
bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_11-1
این فروشگاه درست شبیه به یک خانه طراحی شده است. خانه ای که هم خیابان دارد و هم باغچه ای کوچک! اما چرا طراح چنین تدبیری اندیشیده؟ آیا ایجاد چنین احساسی در خریدار می تواند به فروش بیشتر اجناس کمک کند؟
bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_15-1
مسئله قابل توجه دیگری که در طراحی این فضا به ان توجه شده این است که با تغییر فصول، و رشد درختان و حتی در ساعات مختلف روز جلوه های متفاوتی از این فروشگاه وجود دارد. چرا که در طراحی این فروشگاه از المان های زنده و باحرکت استفاده شده است و این میتواند نقطه قوتی برای این فروشگاه باشد.
bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_10-1 bankara-vintage-clothing-store-manabu-okano_dezeen_936_7-1
منبع: ترجمه از سایت dezeen

Summary
Review Date
Reviewed Item
مقاله ای جدید در باب یک بوتیک طبیعت گرا
Author Rating
5

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: