خانه / نشیمن / دکوراسیون خانه و نشیمن کوچک

دکوراسیون خانه و نشیمن کوچک

اتاق های نشیمن جز فضاهای مهم خانه است. جایی که پذیرای مهمان خواهیم بود، بنابراین چیدمان و اندازه این فضا برای اشخاص بسیار مهم است. تکنیک های ساده ای وجود دارد که می تواند به شما کمک کند، دکوراسیون خانه و نشیمن کوچک خود را تبدیل به فضاهای بزرگتری کنید. در این مقاله این تکنیک ها را با هم مرور میکنیم.

چگونه دکوراسیون خانه و نشیمن کوچک خود رابزرگتر نشان دهید

 1. تلویزیون های خود را به دیوار نصب کنید.
  برای نجات از میز ال سی دی و فضایی که اشغال میکند تنها به یک برق کار نیاز دارید تا تجهیزات برقی لازم برای تلویزیون را داخل دیوار جای دهد. با نصب تلویزیون روی دیوار بی شک فضای باز و بهتری خواهید داشت.

نشیمن بزرگتر

 1. فضای میانی نشیمن را باز بگذارید.
  مبل و کمد خود را کناره ی دیوار بچینید. بهتر است از مبلمان ال استفاده کنید و یک سمت دیوار را پر کنید به جای اینکه به دنبال ست های ۸ نفره برای نشیمن های کوچک بروید! در انتخاب وسایل خود دقت کنید. اگر با توجه به اندازه خانه خود به خرید وسایل نروید، بی شک به عدم تناسب خانه خود کمک کرده اید. هرچه مبلمان ساده تری داشته باشید و از رنگ های روشن برای آنها انتخاب کنید، چیدمان بهتری خواهید داشت.

نشیمن بزرگتر

 1. نشمین خود را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید. از اینکه بخواهید به گونه ای مبلمان و وسایل نشیمن را بچینید که به چند قسمت تقسیم شود، نترسید. این کار اگر در فضای مناسب انجام شود موجب بزرگتر به نظر رسیدن اتاق می شود. باید پرتی های نشمین را بررسی کنید و اگر توانایی تقسیم اتاق به دو قسمت را دارید، حتما این کار را انجام دهید. حواستان به نور نشیمن هم باشد. نور موضعی به گونه ای که تنها فضای مبلمان تان را روشن کند، میتواند گزینه خوبی برای کمک به تقسیم بندی فضا و بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن باشد.
  نشیمن کوچک
 2. در کنار روشنایی مرکزی از یک میز و آباژور در کنار مبلمان خود استفاده کنید. روشنایی هایی که باعث تقسیم بندی فضا به طور متناسب بشوند میتوانند خانه شما را بزرگتر از آنچه هست نشان دهند.
  ترفندهای بزرگتر نشان دادن نشیمن
 3. یکی از دیوارها را تبدیل به کتابخانه کنید.
  وجود شلو و طبقه های داخل دیوار می تواند عمق بیشتری به فضا بدهد. کمدهای داخل دیوار بهترین گزینه برای قرارگیری اجسام هستند، هم برای جای دادن وسایل و هم ایجاد عمق…

ترفندهای بزرگتر نشان دادن نشیمن

 1. فضایی برای قرار دادن هیزم!
  باید از خطای بصری به نفع خودتان استفاده کنید. یک تورفتگی در دیوار برای قرار دادن تکه های چوب! عمق چنین تو رفتگی و خطوط تکرار شونده درون تکه های چوب علاوه بر زیبایی و صمیمیتی که به فضای نشمین خواهد داد باعث این احساس خواهد شد که اتاق بزرگتر از آن چیزی است که به نظر می رسید. به تکرار تورفتگی در درجای تلویزیون، شومینه و جای چوب ها نگاه کنید…
  ترفندهای بزرگتر نشان دادن نشیمن
 2. از پنجره ها کمک بگیرید.
  نور میتواند نشیمن را به تکامل برساند! پرده ها را بکشید و بگذارید نور با خانه یتان بازی کند. پنجره های بزرگ در خانه های کوچک موهبتی محسوب میشود که اکثر افراد آن را با پرده های ضخیم می پوشانند…و با اینکار باعث کوچکی و بی روحی فضای زندگی میشوند.
  ترفندهای بزرگتر نشان دادن نشیمن
 3. از رنگ های روشن استفاده کنید.
  مبلمان هایی با رنگ روشن، میزهای کاملا شیشه ای، پایه های نازک و رنگ روشن دیواره ها و کف می تواند به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند.
  ت بهترین کاربری را ایجاد کند.
 4. به خطوط اطراف فرش احترام بگذارید!
  همیشه نکات ریز، مهم ترین نکات هستند. مبلمان خود را در اطراف فرش بچینید. قرارگیری نیمی از مبل روی فرش و نیمی دیگر روی پارکت می تواند نظم بصری را بهم بریزد. به شکل قرارگیری مبلمان در اطراف فرش در تصویر نگاه کنید.

ترفندهای بزرگتر نشان دادن نشیمن

۱۰٫ از فرش هایی متضاد با رنگ کف استفاده نکنید.
ایجاد تضاد رنگی و مرز بین فرش و کف باعث می شود که از نظر بصری دچار شلوغی رنگ و فرم شویم. از فرش هایی با هارمونی رنگی نزدیک به کف استفاده کنید. با این تکنیک توهم این مسئله ایجاد می شود که در فضای بزرگتر از آنچه در واقعیت هست، قرار گرفته ایم.
ترفندهای بزرگتر نشان دادن نشیمن

 1. نشیمن گاهی برای کنار پنجره خود بسازید.

وجود یک نشیمنگاه در کنار پنجره علاوه بر زیبایی و خواستنی بودنش، می تواند پوشاننده شوفاژ شما باشد! استفاده از فضاهای پرت شبیه شوفاژی که کنار پنجره قرار گرفته و یا حتی وجود یک نیمکت که برای پنجره شما طراحی شده باشد می تواند از فضاهای پرت بهترین کاربری را ایجاد کند.
ت بهترین کاربری را ایجاد کند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
ایده های کاربردی
Author Rating
5

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: