خانه / اتاق خواب / دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

اتاق خواب  کوچک در آپارتمان های امروزی به وفور یافت می شود. طوری که امکان استفاده از تخت خواب های بزرگ کمتر وجود دارد. اما راهکارهای کاربردی و هوشمندانه ای برای چیدمان اتاق خواب  کوچک وجود دارد. طوری که شما بتوانید از فضاهای کوچک بهترین استفاده را داشته باشید.

راهکارهای کاربردی برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب کوچک

  1. از میزهای پاتختی که به دیوار متصل هستند استفاده کنید. وجود فضای باز در زیر میزهایی که به دیوار متصل می شوند، سنگینی بصری فضا را کمتر میکنند. چیزی که به دیوار وصل میشود به نظر سبک تر میشود، بنابراین اگر اتاق خواب کوچکی دارید حتما میزهای پاتختی خود را اینگونه به دیوار متصل کنید. در چنین شرایطی از فضای زیر میز میتوانید برای چیدن کتاب ها روی هم و یا کفش استفاده کنید. از تکنیک های دیگری که میتواند در عین بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب، فضای متفاوتی را نشان دهد، استفاده از نور و لامپی نزدیک میز پاتختی شماست. به جای یک لامپی که در فاصله دور و سقف قرار دارد، از نورهای موضعی برای روشن کردن فضای بالای میز استفاده کنید.

اتاق خواب کوچک

۲٫ هیچ جایی برای قرار دادن میز پاتختی ندارید؟ از طبقات دیواری استفاده کنید! برای اتاق خواب هایی شبیه به اتاق زیر می توانید، دو طبقه با رنگ های روشن روی دیوار کنار تخت ایجاد کنید. جایی برای قرار دادن کتاب ها و یا اشیایی که دوست دارید وقت خواب در دسترس شما باشد.

اتاق خواب کوچک 1

۳٫ استفاده از سطح زیرین سقف برای ایجاد شلو و طبقه می تواند یک تکنیک خیلی خوب برای استفاده از فضا است. در چنین شرایطی در واقع شما هیچ فضایی از کف را از دست نمی دهید. تنها برای فضاهای معلق و بلااستفاده کاربری درستی را ایجاد می کنید.

اتاق کوچک

۴٫ برای اتاق خواب  کوچک و مستطیلی با عرض کم چه راهکاری وجود دارد؟ برای چنین اتاق خواب کوچک ی وجود یک پنجره در عمق علاوه بر اینکه میتواند نور خوبی را برای تامین کند، موجب بزرگ تر نشان دادن اتاق از نظر بصری می شود، هم چنین پنجره ای با طاقچه در عمق اتاق می تواند نقش میز پاتختی را برای شما بازی کند. مراقب رنگ هایی که برای چیدمان چنین اتاق هایی استفاده میکنید، باشید. در تصویر زیر به رنگ دیوار انتهایی اتاق دقت کنید…

534e94fe697ab0624100394e._w.540_s.fit_

۵٫ محل قرارگیری و نوع میز پاتختی را در تصویر زیر ببینید. استفاده از میزی که تزئینات کمی دارد (غیر کلاسیک) و نصب آن روی دیوار یک تصویر متفاوت از اتاق خواب را برای شما ایجاد میکند. سعی کنید برای داشتن یک فضای متناسب و زیبا از ایده های جدید که برای اتاق شما مناسب است استفاده کنید. به عنوان مثال در اتاق های کوچک استفاده از تخت های سلطنتی اصلا ایده خوبی نیست!

اتاق خواب کوچک

۶٫ یکی از راهکارهای دیگری که برای اتاق های مستطیلی وجود دارد، تلفیق شلف های دیواری و میز کار در ترکیب با یکدیگر است. شما می توانید از طبقه پایین دیوار کناری تخت خود (اگر مشکلی با استفاده از تخت برای صندلی میز کار ندارید) برای میز کار و از طبقات بالاتر به عنوان جایی برای کتاب ها و اشیای تزئینی استفاده کنید.

اتاق خواب کوچک

۷٫ با یک خلاقیت ساده می توانید هم میز پاتختی داشته باشید و هم میز تحریر. به تصویر زیر و ترکیب این دو با هم در عین جدا بودنشان نگاه کنید.

اتاق خواب

۸٫ به فضای خالی بالای تخت خواب خود نگاه کنید… این فضا میتواند چند کاربرد مناسب را برای شما در خود جای دهد. می توانید طبقه ای داشته باشید که در زیر آن لامپ قرار دارد. اگر شب ها عادت به خواندن کتاب در تختخواب دارید وجود چنین طبقه ای می تواند کاربری مناسب را برای شما ایجاد کند. در عین حال که روی آن را می توانید با کتاب ها و گلدان های رنگی زیباتر کنید.

اتاق خواب کوچک

 ۹٫ گاهی قرارگیری وسایل مختلف در اتاق از نظر بصری می تواند فضا را از انچه که هست شلوغ تر کند. ممکن است شما از ایده های بالا استفاده کنید اما چون تعداد وسیله ها در اتاق خواب شما زیاد است، باز به نتیجه مطلوب نرسید. در چنین شرایطی ایده خلاقانه ای وجود دارد. جایی برای کفش ها، کتاب ها و حتی لباس هایتان…کابینت های ساده ای که برای بالای تخت خواب طراحی شده، جوابگوی تمامی فضاهای موردنیاز شما خواهد بود. این ایده اولین بار توسط برند معروف IKEA Trones  طراحی شد.

اتاق خواب کوچک

۱۰٫ برای پنجره های بزرگ و دنج حتما از پرده های نازک و حریر و شید رول استفاده کنید. با این کار می توانید بهترین شرایط نور اتاق را تامین خواهد کرد. وجود چنین پنجره ای در کنار تخت می تواند به زود بیدار شدن صبحگاهی شما کمک کند.

اتاق خواب کوچک

۱۱٫ از ست های رنگی کمرنگ استفاده کنید. استفاده از رنگ های متضاد و چند پالت رنگی در اتاق می تواند فضا را از انچه که هست کوچک تر نشان دهد. سعی کنید از ست های رنگی ساده برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

اتاق خواب کوچک

Summary
Review Date
Reviewed Item
مطلبی کاملا کاربردی و جدید برای اتاق خواب
Author Rating
5

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: