خانه / طراحی محوطه / ایده طراحی حیاط منازل

ایده طراحی حیاط منازل

حیاط ها مامنی برای فراری هر چند کوتاه و چند لحظه ای برای دست یابی به آرامش است. استفاده از گیاهان و طراحی فضاهای سبز خانه یتان اهمیت به سزایی در وضعیت احساسی مثبت شما دارد. کوچک بودن حیاط و یا کمبود بودجه نمیتواند بهانه های خوبی برای رها کردن این قسمت خانه می شود. شما می توانید با هزینه مناسب و استفاده از گیاهان، فضایی زیبا برای منزل خود ایجاد کنید. ایده های زیر می تواند منبع الهامی برای حیاط های شما باشد.

ایده های طراحی حیاط و فضای سبز خانه ها

 1. باغ مرکبات:
  استفاده از انواع گیاهان به محل زندگی شما بستگی دارد. اگر در آب و هوایی معتدل زندگی می کنید، بیشتر می توانید روی حیاط و زیبایی اش برنامه ریزی کنید. چرا که آب و هوای معتدل این امکان را به شما می دهد که گیاهان بیشتری در تمامی فصول داشته باشید. استفاده از سنگ های ریز که با خطوط سنگی قاب گرفته شده و سبزی شناور گیاهان در این تصویر در عین زیبایی نظم مناسبی به فضا داده است. درختان نارنج و گوی نقره ای وسط فضا که اطراف را در خود منعکس میکند به گونه ای طراحی مرکزگرا را دارد و معماری مرکز گرا از دیرباز در معماری ایران وجود داشته و اشخاص ارتباط مناسبی با ان برقرار میکنند.ایده هایی برای طراحی حیاط
 2. باغ چینی:
  این طراحی برداشت و باغ آرایی چینی است. نزدیکی و امکان لمس گیاهان در معبرهای عبور احساس یگانگی با طبیعت را به شخص خواهد داد. به عناصر سازنده این فضا توجه کنید. صفحات بتن، سنگ ریزه هایی با رنگ گرم ، تخته های چوبی و تخته سنگ هایی که به شکل طبیعی در فضا قرار گرفته اند، همه و همه عناصری است که در طبیعت بکر وجود دارند و به شکل ناخوداگاه با انسان ارتباط برقرار میکنند. به نظم در عین بی نظمی فضای موجود در عکس دقت کنید. باغ آرای به سبک چینی از زیباترین و بکرترین روش های باغ آرای است. چرا که در عین احترام به طبیعت انسان را وارد فضا می کند.
  ایده هایی برای طراحی حیاط
 3. لمیدن در کنار آتش!
  ترکیب سنگ آنتیک، آب، فضایی برای نشستن که از همنشینی آب و آتش ایجاد شده. در این نوع طراحی عناصر طبیعی شکل انسانی تری نسبت به طراحی ژاپنی دارند و برای کسانی که به سبک های کلاسیک و یا این نوع معماری علاقمند ترند بهتر است چنین فضای سبزی داشته باشند.
  ایده هایی برای طراحی حیاط
 4. نشیمن ارگانیک:
  شومینه ای در حیاط که مرکزی می شود برای قرارگیری نشیمن و مبلمان. در حالی که درختان اطراف شما را فرا گرفته اند. ساخت چنین فضایی به طبیعت غالب محل زندگی شما وابسته است. اما احساس مثبت صمیمیت موجود در این فضا می تواند خاطرات خوبی از همنشینی را برایتان رقم بزند.
  ایده هایی برای طراحی حیاط
 5. سکو و نشیمن:
  در بعضی حیاط ها ممکن است ایجاد یک سکوی سنگی راهکار مناسبی باشد. پله هایی که از میان درختان و گیاهان رد می شود و به سکویی میرسد که راه به سمت فضایی مسطح با دید مناسبی دارد که مبلمان شما در آن قرار گرفته است. به جایی که برای قرار دادن هیزم ایجاد شده توجه کنید. همیشه قرار نیست شومینه در وسط یا کنار باشد! مبتکر باشید و تقسیمات فضایی مناسب را انجام دهید تا فضای متفاوتی به دست بیاورید.
  ایده هایی برای طراحی حیاط
 6. حیاطی برای یک ایتالیایی!
  این فضای سبز برای یک ایتالیایی طراحی شده است. فضای نسبتا منظم و زسمی آن به سلیقه ی بسیاری از ایرانیان نزدیک است. گیاهان بالا رونده، ایجاد مسیر و راهنمایی به وسیله اب در وسط و کاشی هایی که طرحی را تکرار کرده اند.ایده هایی برای طراحی حیاط
Summary
Review Date
Reviewed Item
ایده های کاربردی و جدید برای طراحی حیاط و فضای سبز
Author Rating
5

همچنین ببینید

Washi-Tape-Wall

دکوراسیون اتاق خواب کودک

بی شک پدر و مادرهای زیادی هستند که مایل اند، بهترین طراحی ها و دکوراسوین …

پاسخی بگذارید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: